Infinitone pochodzi z Poznania. Założycielami zespołu są basista Michał „WillQ” Wilczyński oraz gitarzysta Łukasz „Owca” Owczarek.


Początkowo był to projekt wirtualny, jednak z biegiem czasu i wraz ze wzrostem ilości gromadzonych na dysku pomysłów została podjęta decyzja o rozpoczęciu poszukiwań muzyków zdolnych przekształcić pomysły w prawdziwe dźwięki. Tym oto sposobem wiosną 2014 roku do składu dołączyli kolejno: Krzysztof „Kris” Łoza (klawisze), Michał „Mike” Łakomy (wokal) oraz Dominik „Maniek” Brzeziński (perkusja).


Pod koniec 2015 roku zespół opublikował w sieci demo zawierające 3 utwory, definiujące tym samym kierunek swoich muzycznych poszukiwań. Pod koniec roku Infinitone zagrało swój pierwszy koncert, który był początkiem regularnych występów. Do tej pory Infinitone można było usłyszeć między innymi na eliminacjach do Wielkiego Grillowania w Poznaniu, czy na festiwalu Naturalnie Mazury w Węgorzewie.


Oprócz grania koncertów zespół pracuje nad debiutanckim albumem oraz materiałami promocyjnymi.


Nazwa Infinitone to nieskończoność muzyczna, która jest odzwierciedleniem różnorodności charakterów i temperamentów ekipy. Tworzona muzyka to spójna mieszanka progresji i atmosferycznej elektroniki podpartej solidną metalową konstrukcją.

infinitone
infinitone
infinitone
infinitone
infinitone